O nás

Divadlo Koktejl je nová profesionální divadelní společnost v Ostravě. Svojí vlastní budovu zatím nemá, ale pravidelně bude hrát v Domě kultury Poklad v Ostravě-Porubě.
Divadelní repertoár budou v budoucnu tvořit převážně divadelní adaptace knižních předloh, divadelní adaptace původních filmových scénářů a samozřejmě i autorské divadelní hry tuzemských a zahraničních autorů. Divadlo Koktejl chce do Ostravy vnést originální dramaturgický plán, který nabídne divákovi kvalitní divadelní zážitek, po kterém bude odcházet z divadla s pocitem pobavení, ale zároveň i zamyšlení.
Divadlo Koktejl bude zatím jako jediná nezávislá divadelní společnost v Ostravě zájezdového typu. Herecké obsazení budou tvořit herci z celé ČR. Premiéry se uskuteční v Ostravě a poté budeme objíždět města po celé naší zemi.
V roce 2015 spolu se svými kamarády založil Jakub Vašek divadelní soubor Komorní divadlo Arté ve Frýdku-Místku. Divadelní soubor funguje dodnes. Nazkoušeli několik inscenací, převážně divadelních autorských adaptací, a to v a režii Jakuba Vaška. Na premiéru divadelní adaptace vlastní knihy se přijel podívat nejčtenější český spisovatel Michal Viewegh.Komorní divadlo Arté uvedlo také jako jediné první divadelní adaptaci filmu Knoflíkáři, na kterou se dorazil podívat i scénárista a režisér filmu Petr Zelenka, který byl tak nadšen, že pozval divadelníky, aby představení odehráli v Praze v Dejvickém divadle v říjnu 2023.Úspěšné kusy v Komorním divadle Arté nyní znova ožijí v Divadle Koktejl v novém kabátě a s novými herci.